Анатолій Миронович Вольський

Дата народження 30.08.1960
заслужений артист України

 

Вольський Анатолій Миронович прийшов до Вінницького театру з Київського театру “Візаві” під керівництвом Є.Морозова у 1992 році. Обдарований, із широким діапазоном творчих можливостей, відданий своїй професії. Він характерний актор, переконливий у будь-якій ролі. Тому з однаковим успіхом створює образи як у драматичних, глибоко психологічних, так і комедійних виставах. Зіграв понад 40 ролей. Кожна з яких ставала для Анатолія Мироновича черговою сходинкою до опанування вершин професійної майстерності. Це і Блез у комедії К.Маньє “Блез”, Амфітріон у романтичній комедії Г.Фігейреду “Дім, у якому переночував бог”, Сергій у виставі “Провінціалки” Я.Стельмаха, Петро Володимирович у звичайнісінькій історії “Смертельний трюк” В.Селезньова, Клеон у трагікомедії “Забути Герострата!” Г.Горіна, Граф у комедії-жарті “Кохання в стилі бароко” Я.Стельмаха, Мітті у “Ассо та Піаф” О.Миколайчука-Низовця, Тодорос у сатиричній комедії “Потрібен брехун” Д.Псафаса, Астров у комедії “Дядя Ваня” А.Чехова. А його музичне обдарування розкрилось у шоу-комедії І.Афанасьєва та І.Поклада “За три кроки від Бродвею”, де він зіграв одну з головних ролей. Актор чудовий партнер. Його талант щедрий на ідеї та знахідки, про що говорять і його останні роботи у виставах "Так виходять у люди" (Городулін), "Жага естриму" (
Роботи А.Вольського неодноразово були відмічені грамотами, подяками, преміями обласного та міського управлінь культури. У 2002 р. актора нагородженоПодільською літературно-мистецькою премією "Кришталева вишня".
3 листопада 2007р. на ІV регіональному фестивалі комедії у  Чернівцях Анатолій Вольський нагороджений Дипломом „Найкраща чоловіча роль фестивалю” за виконання головної ролі Тодороса-брехуна у виставі „Потрібен брехун”.

Copyright © 2013-2017 Вінницький обласний музично-драматичний театр. Всі права захищені (All rights reserved).