Валерій Валентинович Прусс

Дата народження 09.01.1956
народний артист України

 

Прусс Валерій Валентинович розпочав свою трудову діяльність у 1978 році артистом Донецького музично-драматичного театру ім.Артема, закінчивши Київський державний інститут театрального мистецтва імені І.Карпенка-Карого. З 1979 року по даний час - артист драми Вінницького академічного українського музично-драматичного театру ім. М.К.Садовського
Створивши близько 100 образів у виставах сучасного й класичного репертуару, став визнаним майстром своєї справи, улюбленцем глядача, шанованим народним артистом України. Актор різноплановий, досконалий майстер мистецтва перевтілення. Він володіє яскравою палітрою сценічної виразності, психологічним проникненням в характер персонажу, гротеском, різноманітними відтінками комедійності ролі, гостротою драматичного трактування образу. У багатому арсеналі акторських робіт психологічно правдиві й детально розроблені людські типи з їх соціальною позицією: Авдій з драми Ч.Айтматова “Плаха”, Наполеон з оперети І.Кальмана "Баядера", Герострат з трагікомедії Г.Горіна “Забути Герострата!”, городничий з сатиричної комедії М.Гоголя «Ревізор», граф Альмавіва з комедії Бомарше «Шалений день, або Одруження Фігаро», Ассо з історії життя співачки О.Миколайчука-Низовця «Ассо та Піаф», Вадим з мелодраматичного етюду В.Селезньова «Осіння мелодія».
В.В.Прусс – викладач акторської майстерності на театральному відділі Вінницького училища культури та мистецтв ім. М.Леонтовича з 1993р. Повноправними партнерами по сцені стали його студенти, нині молоді перспективні колеги. Актор, розумний, неоднозначний, зображує характер у всій глибині емоційного життя - рухливим, складним і суперечливим. І знову доводить, що, живучи напруженим внутрішнім життям, митець здатний наповнити ним і свою присутність на сцені чи екрані ( Валерій знімається й в кіно), зробити його промовистим, інтригуючим. Він здатний піднятися думкою на духовні висоти своїх героїв, відчути їхній біль, гіркоту їхніх міркувань про світ, розділити їхні прагнення й надії.
Актор активно бере участь у творчих зустрічах з глядачами різного віку, виступає у засобах масової інформації, пропагуючи театральне мистецтво. Постійний учасник усіх мистецьких заходів Вінниці та області. Акторські роботи неодноразово відзначалися владою, мали схвальну оцінку театральної громадськості й преси.

 2002 – Подільська літературно-мистецька премія “Кришталева вишня”.

2003 - медаль “За багаторічну плідну працю в галузі культури”.

2007 – Лауреат Всеукраїнської премії в галузі мистецтва ім. М.Зарудного.

2010 - Лауреат Премії Національної спілки театральних діячів України ім. Йосипа Гірняка.

Copyright © 2013-2017 Вінницький обласний музично-драматичний театр. Всі права захищені (All rights reserved).